Narażając życie ;-) odważyłem się wykonać lot jako pasażer motolotni , przy okazji zrobiłem kilka zdjęć przedstawiających miasto Świnoujście Zdjęcia te przynajmniej w zarysach oddają to co możecie spotkać w naszym pięknym mieście.

 

Fotka nr.1 Przedstawia osiedle Posejdon na którym mieszkamy, nazwa osiedla doskonale oddaje związek jego mieszkańców z morzem , jako ciekawostkę podam że układ ulic na tym osiedlu przypomina Trójząb Neptuna. Na dodatkowej fotografii z lewej strony widać nasze osiedle z innej perspektywy , na którym bardzo ładnie widać morze Bałtyckie. Lecąc motolotnią miałem morze za plecami. Na załączonej mapce zaznaczyłem na czerwono widoczny na zdjęciu fragment miasta. Oznaczenie ulic Kochanowskiego , Roosevelta i Staffa wskazuje gdzie znajdują się kwatery które oferujemy do wynajęcia.

 

 

Fotka nr. 2  Przedstawia nieco dokładniej naszą dzielnice

 

Fotka nr. 3 ... i jeszcze dokładniej :-)

 

Fotka nr.4 Jak widać na załączonym obrazku lecimy nad najpiękniejszą plażą nad Bałtykiem

 

Fotka nr.5  Fragment uzdrowiskowej dzielnicy Świnoujścia , wejście na plaże

 

Fotka nr. 6  Falochron zachodni wejścia do portu z charakterystycznym znakiem nawigacyjnym pt. Wiatrak , małe białe punkciki z lewej to Łabędzie :-)

 

Fotka nr.7  Centrum miasta , dwa półwyspy na dole po prawej to port Marynarki Wojennej , cala prawa strona to nabrzeża Portu Handlowego i wyjście w morze łukiem w lewo. Duży zielony obszar u góry po lewej to Park Zdrojowy , chluba miasta do 1945 roku , pózniejsze władze "walcząc o dobrobyt" nie przykładały już uwagi do tego że z okazałego parku tworzy się zwykły las. Na szczęście od jakiegoś czasu więcej jak połowa tego parku nadaje się do celów rekreacji.

 

Fotka nr.8  Centrum miasta , wyżej nabrzeża portu pasażerskiego , można popłynąć do Danii lub Szwecji , wyżej nabrzeża nie istniejącego już Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich "Odra" , firma nie wytrzymała zmian ustrojowo/podatkowych po 1989 roku :-( Jeszcze wyżej Morska Stocznia Remontowa

 

                                                                            Zapraszamy !    Do zobaczenia w Świnoujściu !